MenuKo Toyota un Lexus gatavo nākamajiem gadiem?

Video 09.01.2024   

Ko Toyota un Lexus gatavo nākamajiem gadiem?


Tuvākajos gados Toyota izlaidīs virkni jaunu elektromobiļu modeļu visdažādākajos segmentos. Līdz 2026. gadam Toyota apņēmusies laist klajā sešus jaunus elektromobiļus.

Tas gan nenozīmē, ka tiks uzgriezta mugura hibrīdiem. Lai nosegtu visu pieprasījuma spektru, izstrādāta jauna daudzvirzienu jeb Multipath stratēģija, ar kuru Autoziņām bija iespēja iepazīties īpašā pasākumā Briselē.

Attīstība neaprobežojas tikai ar jauniem dizainiem un pilsētas auto formātiem. Toyota intensīvi strādā pie pavisam jaunām tehnoloģijām, piemēram, solid state jeb cietstāvokļa baterijām.

Tās nodrošinās sniedzamību līdz pat 1000 km un uzlādi no 10 līdz 80% desmit minūtēs. Jauna dzīve gaida arī tik praktiskus automobiļus kā pikapi, kur Toyota pēta ūdeņraža iespējas. Pagaidām gan Hilux ticis tikai līdz pirmajam hibrīddzinējam, kas dažos tirgos nonāks jau 2024. gadā.

Līdzīgas izmaiņas gaida arī luksusdivīziju Lexus, kas nolēmusi izmantot gigapresēšanas tehnoloģiju, līdzīgi Teslai. Ieskatu nākamo Lexus modeļu īpatnībās sniegs visa sižeta noskatīšanās.

Sadarbībā ar Auto ZiņasJūs varētu interesēt arī


Video

Ford F-150 tests – VIDEO

Ford F-150 tests – VIDEO

Ford F-150 ir pikapu pikaps. Pateicoties panākumiem ASV un K...

Video

Lielais pikapu tests. Vai mūsdienu pikapi baidās darba?

Lielais pikapu tests. Vai mūsdienu pikapi baidās darba?

Jau vairākkārt esam pārliecinājušies, ka pikaps no izteikta...

Video

Vilks ziemā. Šķeļam kupenas ar jauno Volkswagen Amarok

Vilks ziemā. Šķeļam kupenas ar jauno Volkswagen Amarok

Jaunā Volkswagen Amarok ceļš līdz Latvijai bijis garāks un i...