Menu
Jauns piedāvājums oglekļa sertifikācijai Latvijā

Ziņas 22.03.2023   

Jauns piedāvājums oglekļa sertifikācijai Latvijā

Baltic Agro” kļuvusi par stratēģisko partneri CO2 sertifikācijas programmas autoriem “Agreena”, informē SIA “Baltic Agro” valdes loceklis Ainārs Upmanis.

Dānijas uzņēmums “Agreena”, ko dibinājušas divas labākās draudzenes, piedāvā risinājumu, lai palīdzētu lauksaimniekiem ilgtspējīgās oglekļa lauksaimniecības ceļā, pārdodot nopelnītos CO2 sertifikātus. CO2 sertifikāti tiek izsniegti, piemēram, par starpkultūru sēju un minimālās augsnes apstrādes vai tiešās sējas ieviešanu.

Salīdzinot ar Latvijas tirgū esošo piedāvājumu, “AgreenaCarbon” programmas pluss ir starptautiskā akreditācija un zemāks un precīzāks slieksnis sertifikātu uzskaitei,” atzīmē “Agreena” projekta koordinatore Latvijā Kristiāna Putniņa, uzsverot, ka “AgreenaCarbon” ir Eiropā izplatītākā oglekļa sertifikācijas programma.

AgreenaCarbon” programma ir sertificēta saskaņā ar ISO 14064-2 standartu. Pašlaik tiek veikta “Verra” akreditācija, kas lauksaimniekiem nodrošinās piekļuvi lielākajam potenciālo sertifikātu pircēju lokam.

Lauksaimniecības augsnes, kurām ir būtiska loma pārtikas nodrošināšanā pasaulē, vienlaikus ir nozīmīga oglekļa krātuve – ieviešot videi draudzīgas saimniekošanas metodes, mēs spējam pārvērst augsni par dabisku oglekļa piesaistītāju. Esam gatavi palīdzēt lauksaimniekiem apgūt un ieviest jaunās prakses,” skaidro A. Upmanis.

Pievienošanās mūsu augsnes oglekļa sertifikācijas programmai varētu nākotnē palielināt zemnieku saimniecību rentabilitātes rādītājus, jo samazināsies degvielas un darbaspēka izmaksas, uzlabosies augsnes kvalitāte, palielināsies bioloģiskā daudzveidība un ūdens noturības spēja, kā arī barības vielu saturs augsnē,” ieguvumus uzskaita “Agreena” komercdirektors Nīlss Vitrups.

Visi līgumi par oglekļa sertifikātu programmu tiks slēgti ar “Agreena”. Uzņēmuma sertifikācijas programmu un oglekļa sertifikātus pārbauda “Det Norske Veritas”. Uzņēmums sadarbojas ar lauksaimniekiem 17 Eiropas valstīs. Uzņemšana šā gada oglekļa uzkrāšanas programmā notiks līdz jūnijam.

Jūs varētu interesēt arī


Ziņas

Akmeņu savākšanas iekārta Stoneless

Akmeņu savākšanas iekārta Stoneless

Kvadraciklam vai minitraktoram piekabināms akmeņu savācējs S...

Ziņas

Iznācis žurnāla PROFI LATVIJA jaunais numurs!

Iznācis žurnāla PROFI LATVIJA jaunais numurs!

Šajā profi Latvija žurnālā, kā jau ierasts, piedāvājam visda...

Ziņas

Väderstad piedāvā lielākas ietilpības BioDrill

Väderstad piedāvā lielākas ietilpības BioDrill

Väderstad palielinājis sīksēklu sējmašīnas BioDrill tvertnes...