Menu
Terran autonomais smidzinātājs

Ziņas 23.03.2020   

image for article

Argentīnas lauksaimniecības tehnikas izstādē Expoagro marta vidū tika prezentēts smidzinātājs Terran, kas ir ne tikai autonoms, bet arī ar elektrību darbināms.
Terran izstrādājis precīzās lauksaimniecības uzņēmums Plantium, kas atrodas Santafē, Buenosairesas ziemeļos, un tas tiek uzskatīts par pirmo valstī ražoto lauksaimniecības robotu.

Ražotājs apgalvo, ka šai pašgājējmašīnai ir desmit metru darba platums un ķīmisko vielu selektīva izmantošana ļauj ietaupīt līdz 90% smidzināmā šķīduma, bet 600 litru tvertnes pietiek, lai apstrādātu aptuveni 50 ha.
Tiek ziņots, ka baterijas nodrošina pietiekami daudz enerģijas astoņu stundu nepārtrauktai darbībai. Atkārtota uzlāde prasa 3 – 4 stundas.

Terran pārvietojas ar maksimālo ātrumu 18 km/h, izmantojot augšupielādētas maršruta un uzdevumu kartes.
Robots automātiski regulē smidzināšanas apturēšanu un sākšanu, kā arī maina plūsmas ātrumu un spiedienu, kā arī smidzināšanas pilienu lielumu un daudzumu. Plānots mašīnu aprīkot ar autonomo meteo staciju, lai reālā laikā iegūtu informāciju par vēja ātrumu, gaisa mitrumu un temperatūru.
Tas ļaus darba datoram automātiski mainīt parametrus atbilstoši visefektīvākajiem smidzināšanas nosacījumiem. Autonomo mašīnu nākotnē varētu aprīkot arī ar citiem darba agregātiem. Informācija par cenu vai pieejamību nav norādīta.gallery image

Jūs varētu interesēt arī


Ziņas

Unia atjaunina piekabināmos kliedētājus

Polijas ražotāja Unia mēslojuma un kaļķu izkliedētāju klāsta...

Ziņas

Balvas lauksaimniecības robotiem

Nesen Francijā notikušajā FIRA (Starptautiskais lauksaimnie...

Ziņas

Jauns vidējās klases JCB Loadall

Vidējās klases teleskopiskais iekrāvējs JCB Loadall 538-70 i...