Menu
Autonomais smidzinātājs ar nezāļu detektoriem

Ziņas 08.06.2021   

image for article


Anglijas ražotājs McConnel testē savu Robocut tālvadības darba platformu, kas aprīkota ar aparatūru nezāļu lapu identificēšanai zālājos un selektīvai to apsmidzināšanai ar individuāli kontrolējamām sprauslām.

18 mēnešu laikā tapušais projekts paredzēts, lai pārbaudītu un novērtētu dažādas tehnoloģijas, bet galvenais tā mērķis bija izstrādāt autonomu sistēmu, kas spēj identificēt un apkarot nezāles bez ievērojama cilvēka darba.

Prototips ir balstīts uz sērijveida ražošanā esošu tālvadības zāles pļāvēju Robocut RC56 (56 ZS), kas aprīkots ar Trimble GPS vadību un smidzinātāju. Savukārt smidzinātājam ir digitālā kamera nezāļu lapu detektēšanai. Zemes ātruma radars uzrauga pārvietošanās ātrumu.

Pārējā aparatūra ietver 80 litru smidzināšanas tvertni ar elektrisko sūkni, un 1,5 metru smidzināšanas strēli ar deviņām Teejet PWM izsmidzināšanas sprauslām.

Precīza un selektēta nezāļu apsmidzināšana samazina izmantoto ķīmisko vielu daudzumu. Mikrodators nodrošina nepieciešamo apstrādes jaudu, lai sistēma efektīvi darbotos.

McConnel apgalvo, ka šī koncepcija ir 100% efektīva īsā zālē. Taču turpinās sistēmas izstrāde darbam sarežģītākos apstākļos, piemēram, garākā zālē. Turklāt jau tagad mašīna spēj identificēt un apsmidzināt pienenes un dadžus. Tāpat uzņēmums strādā arī ar pāris citiem viedās lauksaimniecības darbarīkiem, kurus tas tuvākajā laikā cer prezentēt.

Kad projekts būs pabeigts, punktveida smidzinātājs būs pieejams kā nomaināms aprīkojums jebkuram Robocut autonomajam pļāvējam.

Jūs varētu interesēt arī


Ziņas

Paplašināts Eco Log harvestera galvu klāsts

Zviedrijas meža tehnikas ražotājs Eco Log paplašinājis savu...

Ziņas

Jauna pārslodzes aizsardzība Lemken arkliem

Lemken izlaidis jaunu automātisko aizsardzību pret pārslodzi...

Ziņas

Pöttinger atver jaunu rūpnīcu

Austrijas ražotājs Pöttinger atvēris jaunu ražotni Sentgeorg...