AR KOMFORTU BEZCEĻĀ

Pieredzē dalās Edvīns Bauers, bezceļu braukšanas pasākumu organizators.

 

Edvīns Bauers: “Kamēr ārā silts un saulains par izdzīvošanai dabā tiešām nepieciešamām lietām piedomā retais. Situācija mainās, kad jāsastopas vaigā ar īstu aukstumu. Jo vairāk tavā rīcībā ir atbilstošu, praktiski noderīgu darbarīku, jo drošāk tu jutīsies kritiskās situācijās, spēsi risināt problēmas ātri un efektīvi.” Dodoties izbraucienā pie dabas, ķēdes zāģis (DUC303) Edvīna mašīnā ir vienmēr!

    Ceļojot ar auto, teju katram bagāžniekā atrodams lielāks vai mazāks darbarīku komplekts. Tie sniedz neatkarību, iespēju tikt galā ar nestandarta situācijām, t. sk. kritiskām. Akumulatori šo darbarīku lietošanu padara ērtāku, ātrāku. Akumulatori paver jaunas iespējas dažādu komforta piederumu izmantošanā. Makita piedāvā ļoti plašu tā saukto komforta produktu klāstu.

 

    “Aukstums ir ienaidnieks Nr. 1! Ja esi vesels un vari kustēties, protams, viss būss kārtībā. Vari pamest mežā iestrēgušu mašīnu un doties kājām pēc palīdzības. Bet tā var būt arī ļoti tālu. Ja būs nosēdies telefona akumulators, iespējams arī apmaldīties. Tāpēc vienmēr aktuāls ir jautājums: ko tu vari izdarīt situācijas atrisināšanai saviem spēkiem,” stāsta Edvīns Bauers, 4x4Centrs valdes priekšsēdētājs, bezceļu braukšanas pasākumu organizators. “Manā automašīnā vienmēr vizinās lielāks vai mazāks kritiskām situācijām paredzētu darbarīku komplekts –  atslēgas, skrūvgrieži un arī makgaiverene. Esmu gatavs un protu tikt laukā no sliktākajām bezceļu braukšanas situācijām. Tāpēc šķiet pašsaprotami, ka nepatīkamāko, tā teikt, ieberzienu esmu piedzīvojis nevis braucot bezceļā, bet gan slēpojot. Tas bija  kādus gadus atpakaļ – devāmies pārgājienā pa Vidzemi. Pavasara dienā temperatūra saulē sasniedza teju 15 grādus plusā, pilnīga idille un mūsu nelielā kompānija nolēma izslēpot līkumu uz aptuveni 30 km. Saulriets šajā plānā ieviesa dramatiskas korekcijas: temperatūra momentā nokritās pamatīgos mīnusos, zem mīnus 10, kam īsti nebijām gatavi – ne aprīkojuma, ne drēbju ziņā, pat zeķes slēpjzābakos izrādījās krietni par plānu. Par laimi izdevās atrast pajumti un atsildīties kādās lauku mājās, tāpēc nopietnu apsaldējumu nevienam nebija. Taču kāju pirkstu tirpšana ziemas laikā man joprojām atgādina par to slēpju pārgājienu.”

 

Edvīna izvēle diennakts tumšajam laikam:

akumulatora lukturis (DEADML812), kas ir universāli lietojams –

gan nometnes izgaismošanai, gan auto remontam,

gan palīdzības signāla raidīšanai.

Vairāki darba režīmi, kur spēcīgākajā gaismas stars izgaismo līdz 640 m!

 

Darbarīku komplekts dodoties dabā

Abstrahējoties no auto remontam nepieciešamajām atslēgām, kuru klāsts parasti ir tieši proporcionāls braucēja prasmēm remontēt savu auto, kā pirmo darbarīku, kas nepieciešams izdzīvošanai dabā, Edvīns izceļ neko citu kā mobilo viedtālruni: “Tam jābūt līdzi vienmēr, jāparūpējas par uzlādi, un ļoti vēlams prast ne tikai piezvanīt glābējiem, bet arī ielādēt un prast izmantot kādas navigācijas, karšu aplikācijas.”

 

Akumulatora adapteris (SEBADP05),

ko var ievietot somā vai ar klipsi nostiprināt pie jostas,

dod iespēju lādēt mobilo tālruni vai planšetdatoru,

atrodoties lauka apstākļos.

Ar vienu 18V 5Ah akumulatoru pietiks vairākkārtējai

jebkuras jaudas viedierīces uzlādei.

Vienlaikus var lādēt divas ierīces.

 

Otrs svarīgākais darbarīks – mačete jeb liels nazis, ko var izmantot gan griešanai, gan ciršanai. Dos iesēju sarūpēt, piemēram, malku, lai iekurtu ugunskuru. Nedrīkst gan aizmirst arī kādu rīku tā aizdedzināšanai. “Bet Nr.3 manā darbarīku listē – ķēdes zāģis! Tas manā mašīnā ir teju vienmēr. Agrāk vadāju līdzi ar benzīnu darbināmu zāģi, bet beidzamajā laikā to aizstājis no akumulatora darbināms. Pirmais nav izmests – saimniecībā joprojām noder. Bet komforts, ko nodrošina akumulatoru versijas izmantošana ir nesalīdzināms: nav jāķēpājas ar degvielas maisījuma jaukšanu; nav nepatīkamās benzīna smakas; degviela nepaliek veca,” stāsta Edvīns. “Visu var pārzāģēt arī ar rokas zāģi, bet kāpēc to darīt, ja motorizēts darbarīks taupa laiku un spēkus.”

 

Invertors no 12V uz 220V atrisina uzlādes problēmas

Šodienas neskaitāmo akumulatora darbarīku un piederumu kontekstā aktuāls ir to uzlādes jautājums. Ceļojot ar auto, Edvīns neiesaka uzlādei lietot automašīnas 12V ligzdu: “Atsevišķam viedtālrunim tā der, bet lādējot ko vairāk vai ko jaudīgāku, riskējat to nosvilināt vai labākajā gadījumā izsist drošinātāju. Iesaku izmantot strāvas invertoru, kas 12V transformē uz 220V: tas ir drošāk; var izmantot standarta strāvas tīklam paredzētus spraudņus. Piemēram, daudz lietoju ūdens vārīšanai paredzētu tējkannu, jo man arī dabā, pamostoties no rīta vai pusdienlaikā, patīk izdzert savu ierasto kafijas krūzi. Ūdeni var karsēt arī uz gāzes degļa, bet elektriskās tējkannas to dara ātrāk, process ir vienkāršāks.”
Ar patiesu interesi Edvīns seko arī saules paneļu tehnoloģiju attīstībai, kas akumulatoru darbarīku izmantošanu jau tuvākajā nākotnē varētu pacelt vēl vienu līmeni augstāk. Pagaidām to uzlāde vēl ir atkarīga no strāvas ģenerācijas, darbinot automašīnas motoru. Bet viņš ir pārliecināts, ka jau drīzumā to veiks auto jumtā iestrādāti saules peneļi. Tiesa, jau tagad var izmantot nelielas mobilās saules paneļu stacijas, kas der, piemēram, viedtālruņa uzlādei pa dienu.

 

Akumulatora tējkanna (DKT360):

viegla, kompakta (0,8 litru tilpums),

karsē ūdeni vienlīdz ātri

kā no 220V tīkla darbināma tējkanna.

 

Komforta lietas dod iespēju baudīt dabu

“Kādreiz es centos visur ātri skriet, ķert arvien jaunus piedzīvojumus – kā dzīvē, tā braucot ar auto ekspedīcijās, dabā. Tagad man patīk piesēst un nesteidzīgi izbaudīt vietu, kur esmu nonācis. Tāpēc tā sauktās komforta lietas aizņem arvien vairāk vietas manā bagāžniekā,” atklāj Edvīns. “Neliels galdiņš un salokāms krēsls ir līdzi teju katrā izbraucienā. Pārējās komforta lietas tiek liktas bagāžniekā, atkarībā no brauciena mērķa. Piemēram, dodoties garākās bezceļu ekspedīcijās, īpaši uz dienvidu zemēm – Balkāniem, Rumāniju u.c., aktuāla kļūst dzērienu un pārtikas atdzesēšana – jāņem līdzi kāda dzesējamā kaste.”

 

 

Ērti transportējams akumulatora ledusskapis

ar sildīšanas funkciju piedāvā iespēju

gan saldēt (līdz -18/-10ºC),

gan vienkārši dzesēt (0/5/10°C),

gan uzsildīt/uzglabāt karstas pusdienas (+55/60ºC).

 

 

Nav elektrības, nav ballītes!

“Mēs esam saauguši ar elektroierīcēm, un es smejoties saku – nav elektrības, nav ballītes! Ceļojot mašīnā tas ir divtik svarīgi, jo tā nepieciešama arī navigācijai, sakariem,” tā Edvīns. “Akumulatori ir teicams risinājums, ja ir pārdomāta to uzlādes sistēma. Tie dod iespēju tiešām baudīt dzīvi, darīt lietas, ceļot ērtāk. Galvenais saprast, ko tieši tev vajag – jo, kad to gadžetu mašīnā ir par daudz, arī nav labi.”

 

DMR056 – laterna/radio

noderēs piknika vai telts izgaismošanai

vakara tumsā. Nepārtrauktais darbības laiks

ar 6Ah akumulatoru ir 19h laternas režīmā

un 63h radio režīmā.

 

 

 

 

Komforta komplekts, kas nodrošinās siltumu/aukstumu,

gaismu, mūziku un strāvas uzlādi

Iegādājieties instrumentus pie tirgotājiem:

* SVARĪGI! Vietnē ir norādītas ražotāja ieteiktās mazumtirdzniecības cenas. Ražotājs nav atbildīgs par cenu atšķirībām tirdzniecības vietās.